9 porad, jak nie zepsuć sobie ślubu i wesela – okiem fotografa ślubnego.

Pracując ponad 14 lat jako fotograf ślubny widziałem już sporo sytuacji, z którymi możesz się zetknąć planując swój wymarzony dzień. Korzystając z tego doświadczenia przygotowałem dla Ciebie 9 porad.

 

1. Wybór odpowiedniej wielkości sali weselnej.

Właścicielom restauracji zazwyczaj chodzi o zapełnienie sali z uwagi na potencjalnie wyższy zysk. Dlatego określają maksymalną ilość uczestników zabawy, która bywa często liczbą zawyżoną w stosunku do wielkości sali. Natomiast Ty zwróć uwagę na to czy wielkość sali pozwoli na to, aby Twoi goście mogli siedzieć komfortowo i czy będą mieli wystarczająco dużo miejsca na zabawę na parkiecie.

2. Nie rób szczegółowego planu dnia „co do minuty”

Przesadna drobiazgowość sprawi, że zamiast cieszyć się tym ważnym dniem będziesz nerwowo kontrolowała czas jak przy rozkładzie autobusowym. Prawda jest taka, że niewielkie opóźnienia nie zburzą ogólnego planu dnia a Ty unikniesz wrażenia, że czegoś nie dopilnowałaś.

3. Lista piosenek dla zespołu/DJ.

Nie rób szczegółowej listy utworów. Zaufaj doświadczeniu prowadzącego. On najlepiej dostosuje muzykę do aktualnej atmosfery na sali, tak dobierając utwory, aby porwać jeszcze nie tańczących gości do zabawy. Czasami kilka utworów disco polo, których woleliśmy uniknąć potrafią zdziałać cuda i rozkręcić niejedną imprezę.

4. Nie planuj zbyt wielu atrakcji.

Bywałem na weselach, gdzie pary młode przygotowały tak liczne atrakcje (sztuczne ognie, pokazy: barmański, ognia, tańca, rzeźbienie w bryle lodowej itd.), że goście nie mieli wystarczająco dużo czasu na taniec czy swobodną rozmowę. Po takim weselu goście mogą mieć wrażenie pewnego niedosytu. 

KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE ŚLUBU !

 

 5. Postaraj się odpuszczać.

Jeśli coś nie pójdzie do końca zgodnie z planem i nie będzie idealne. Nie pozwól by małe zgrzyty w rodzinie czy drobne niedociągnięcia na sali weselnej popsuły Ci humor. To przecież Wasz wyjątkowy dzień, którym należy się cieszyć.

6. Pierwszy taniec.

Jeśli jesteście początkującymi tancerzami warto zastanowić się czy skomplikowany układ taneczny nie jest dla Was zbyt dużym stresem. Może warto zatańczyć romantyczny utwór w otoczeniu ciężkiego dymu. Wasze emocje i uczucia na pewno wywołają wiele wzruszeń a Wy unikniecie stresu przy odtwarzaniu skomplikowanych układów tanecznych.

7. Zasięgnij opinii par, które są już po ślubie.

Zawsze warto podpytać przyjaciół lub rodzinę, na co ich zdaniem warto zwrócić uwagę przy organizacji wesela. Jeśli skorzystasz z ich cennych wskazówek i dobrych rad będziesz mieć pewność, że niczego nie przeoczyłaś.

 8. Wybierz usługodawców, z którymi złapiesz dobry kontakt.

Współpraca i zaufanie to podstawa, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie tak, jak to sobie zaplanowałaś. Bardzo ważnie jest aby spotkać się z ta osobą, porozmawiać, sprawdzić czy „nadajecie na tych samych falach” 🙂 i dobrze się z tą osobą rozumiesz. 

9. Zatrudnij profesjonalistów z doświadczeniem w branży ślubnej.

Firmy, które działają na rynku od lat mogą przedstawić swoje portfolio, mają swoja stronę internetową a kontakt z nimi jest szybki i bezproblemowy. Zwróć uwagę na to, aby fotograf ślubny /DJ/filmowiec/ florysta itd. miał pozytywne opinie od swoich klientów. Będziesz miała pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie i tak, jak tego oczekujesz. Niewątpliwą zaletą będą również cenne rady i pomoc od doświadczonych w branży ślubnej osób.  

Mam nadzieję, że te kilka niestandardowych porad pomogą Ci w zorganizowaniu wymarzonego ślubu i wesela !

 KLIKNIJ I ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PLENERU ŚLUBNEGO !

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?